Dentálna hygiena Bratislava

Naučíme vás starať sa o svoje ústa, aby ste chodili len na preventívne prehliadky! Všetko je vo Vašich rukách, a my Vás naučíme ako na to!

Profesionálna dentálna hygiena má za cieľ:

Profesionálnu dentálnu hygienu u nás vykonáva vyškolený zdravotnícky personál – dentálne hygieničky. Sú dôležitou súčasťou nášho lekárskeho tímu. Majú za úlohu Vám vysvetliť, prečo je dôležitá dobrá ústna hygiena a ukázať, ako sa o svoju ústnu dutinu čo najlešie postarať. Zaškolia Vás do techník správneho čistenia ústnej dutiny, prípadne zdokonaliť Vašu techniku, ktorú už ovládate. Ukážu a naučia Vás správne používať rôzne dentálne pomôcky.

Cieľ profesionálnej dentálnej hygieny

Profesionálna dentálna hygiena má ďalej za úlohu pravidelne a detailne odstrániť zvyšky potravy, povlaky, pigmenty (povrchové sfarbenia zuba), či zubný kameň vo Vašich ústach. Je to najlepšia prevencia, ako predísť ochoreniam zubnej dutiny a ďalším zubným kazom.

Ak už trpíte zápalom ďasien alebo parodontitídou, je to najlepšia metóda, akou tieto ochorenia vyliečiť, či zastaviť.

Jedným z ďalších efektov profesionálnej dentálnej hygieny je, že všetky zubné výplne, korunky, mostíky, protézy, implantáty vydržia vo Vašich ústach oveľa dlhšie.

Dôležitosť dentálnej hygieny pred bielením

Vedľajším, no nemenej dôležitým, účinkom je opäť pôvodná farba Vašich zubov. Ak nie ste s farbou vlastných zubou spokojný, môžeme Vám zuby vybieliť. Pred začatím bielenia je nevyhnuté sedenie dentálnej hygieny.

Zaučíme Vás a ukážeme Vám všetko potrebné

Už mnohokrát bolo preukázané, že dobrá dentálna hygiena a pravidelná profesionálna hygiena sú najlepšou profylaxiou proti vzniku najrôznejších ochorení dutiny ústnej. Vaše zdravie je vo Vašich rukách, lebo na dentálnu hygienu prijdete raz za stanovený čas, no Vy sa musíte starať o svoje ústa denne.

My Vám ukážeme ako na to! Vieme, že nie všetky dentálne pomôcky, dnes dostupné na trhu, sú najlešie, ako i všetky dnes známe metódy čistenia zubov sú správne a vyhovujúce pre všetkých. Práve preto vyberieme pre Vás, čo najviac potrebujete, zodpovedajúc Vaším možnostiam, Vašej zručnosti a stavu Vašej ústnej dutiny!

Objednajte sa ešte dnes!

Naše dentálne hygieničky sa postarajú aj o pacientov s implantátmi, u ktorých je perfektná ústna hygiena podmienkou dlhej životnosti implantátov.

Objednate sa telefonicky v rámci našich otváracích hodín, radi Vám pomôžeme s čímkoľvek.