Dentálne vyšetrenie a prehliadka

Detailné zubné vyšetrenia, preventívne prehliadky a profylaxia

V našej ambulancii zubného lekárstva Vám ponúkame:

Naším ako i novým pacientom ponúkame odborné konzultácie so špecializovaným zubárom. Nájdeme si čas, aby sme zodpovedali Vaše otázky, prípadne Vám poradili a pomohli s riešením Vášho problému. Nie ste našim pacientom, ale chcete počuť druhý názor?

V našom tíme máte hneď troch zubných lekárov, ktorí medzi sebou komunikujú a vyjadria sa k Vašim otázkam. Viac hláv, viac rozumu!

Ako často treba absolvovať preventívne prehliadky?

Naším ako i novým pacientom ponúkame zubné preventívne prehliadky. Absolvovať preventívnu prehliadku u zubára odporúčame minimálne raz ročne. Pacientom so zvýšenou kazivosťou zubov, či zdravotnými problémami rôzneho charakteru v oblasti ústnej dutiny, odporúčame absolvovať prehliadky častejšie. Preventívna prehliadka nespočíva len v diagnostike zubných kazov. Vyšetrujeme celú ústnu dutinu vrátane slizníc, parodontu (závesného zubného aparátu), či temporomandibulárneho kĺbu. 

 

Prečo sú preventívne prehliadky dôležité?

Prevenciou sa snažíme udržať Vašu ústnu dutinu zdravú, či len na úrovni malých zubných kazov, či drobných zápalov ďasien, ktoré sú ľahko zvládnuteľné. Ich terapia je časovo nenáročná a nezaťaží Vašu peňaženku. 

Opakujeme to neustále – čím viac preventívnych prehliadok vynecháte, čím viac zanedbáte svoje dentálne zravie, tým náročnejšie ošetrenia Vás čakajú, a to po medicínskej i finančnej stránke. Zvyšuje sa i pravdepodobnosť, že ošetrenie bude i bolestivé. 

Následky vynechania prehliadok

Zubná preventívna prehliadka zohráva dôležitú úlohu v prevencii mnohých druhov ochorení, i tých nebezpečných, akými sú napríklad zhubné nádory v oblasti ústnej dutiny. Nie sme síce onkológovia, no ak sa nám niečo nezdá, pošleme Vás za odborníkmi. Ak sa na onkologické ochorenie príde v jeho počiatočnom štádiu, rázne sa tým zvyšuje úspešnosť liečby. Nedbať o svoje zdravie, či na ňom šetriť, sa nevypláca.

Vstupné vyšetrenie

Ak sa chcete stať naším pacientom, alebo ste našim pacientom, ale nenavštívili ste nás niekoľko rokov, je potrebné absolvovať vstupné vyšetrenie. Dôkladne Vás vyšetríme a zostavíme návrh liečebného plánu, podľa ktorého budeme postupovať. Neoddeliteľnou súčasťou vstupného vyšetrenia sú RTG snímky, bez ktorých v dnešnej dobe nie je možná podrobná diagnostika. Zhotovíme Vám prehľadové panoramatické snímky, či detailné intraorálne snímky. Ak je to potrebné, vieme Vám na počkanie vyhotoviť 3D snímky (Cone Beam Computer Tomography). Samozrejme všetko digitálne, čím mnohonásobne znižujeme záťaž rentgenovým žiarením.

 

Komplexné liečebné plány

Keďže sme tím viacerých zubných lekárov so širokým spektrom stomatologických výkonov, vieme zdiagnostikovať a navrhnúť i komplexné liečebné plány pacientom, ktorých stav si to vyžaduje. Drvivú časť výkonov vieme poskytnúť priamo u nás v zubnej ambulancii. Ak nie, spolupracujeme s overenými odborníkmi, na ktorých s môžeme kedykoľvek obrátiť. Pri diagnostike, ktorá predchádza zostaveniu komplexného liečebného plánu, využívame najmodernejšie digitálne zobrazovacie techniky, ku ktorým patrí i 3D snímok – CBCT.

Našim ako i externým pacientom, či našim kolegom ponúkame možnosť zhotovenia kvalitných digitálnych intraorálnych, či panoramatických alebo CBCT snímok.

Objednajte sa ešte dnes!