Záchovná stomatológia

Cieľom záchovnej stomatológie je zachovanie zubu a jeho funkcie s rešpektovaním jeho tvaru a farby.

Záchovná stomatológia Vám ponúka:

Do záchovnej stomatológie spadajú ošetrenia zubu s cieľom zachovať samotný zub a jeho funkciu. Zuby postihnuté zubným kazom, či odštiepené alebo zlomené zuby sa rekonštruujú rôznymi metódami s maximálnym rešpektovaním jeho estetickej stránky. Ponúkame Vám:

Zubný kaz

Zubný kaz je najčastejším infekčným ochorením ľudstva. Tomuto ochoreniu sa snažíme v prvom rade predísť, a to školením našich pacientov v oblasti hygieny (používaním správnych techník a hygienických pomôcok), ďalej profesionálnou dentálnou hygienou. Ak dôjde k poškodeniu zubu, snažíme sa ho ošetriť s veľkým dôrazom na jeho funkciu, anatómiu a estetiku. Používame kvalitné, osvedčené dentálne materiály tých najkvalitnejších výrobcov. Na vašich zuboch nešetríme a chceme, aby Vám vydržali čo najdlšie.

Čo môže zunbý kaz spôsobiť?

Ak zubný kaz, alebo zranenie zubu zasiahne jeho dreň („nerv“), je nutné ošetriť koreňové kanáliky. I v tejto oblasti používame kvalitné materály a samozrejme overené postupy a protokoly preliečenia a výplňe koreňových kanálikov. Toto ošetrenie je časovo a finančne náročné, no jeho úspešnosť je veľmi dôležitá. Bez kvalitného ošetrenia systému koreňových kanálikov je zub bolestivý a prakticky nepoužiteľný na akékoľvek ďalšie plánované ošetrenie (výplň/plomba, protetické ošetrenie korunkou etc.). 

Nie každý zub sa dá zachrániť

Treba si však uvedomiť, že každé ošetrenie systému koreňových kanálikov je náročne po technickej stránke a jedná sa o pokus, zub zachrániť. Úspešnosť ošetrenia je dnes veľmi vysoká, no môže sa stať, že sa zub napriek kvalitnému ošetreniu nebude dať zachrániť.

Objednajte sa ešte dnes!